Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu
Model Uçak Yapımı İçin Rehber Öğretmen Yetiştirme Kursu

Model Uçak Yapımı İçin Rehber Öğretmen Yetiştirme Kursu

  • Ana Sayfa
  • MAKALE
  • Model Uçak Yapımı İçin Rehber Öğretmen Yetiştirme Kursu

Model uçak rehber öğretmenlik sertifikası

Haberin meslektaşlarımızı ilgilendiren kısmı yıllardır mücadele edilen “Bizler rehber öğretmen değiliz, bizler psikolojik danışmanlarız, bizler ruh sağlığı çalışanlarıyız, mesleğimizi basit sözcüklere sığdırmaya çalışmayın!” çabasına yöneliktir. “Rehber öğretmen” ünvanı öyle basitleştirilmiştir ki yıllardır verilen alan adına yönelik mücadele haklılığını bir kez daha ortaya koymuştur.

Kütahya’nın Simav ilçesinde, 5 bin öğrenciye model uçak yapımı öğretilebilmesi için, model uçak rehber öğretmeni yetiştirme kursu açıldı. Simav Gençlik Merkezi’nde açılan kursa 108 öğretmen katıldı. 39 saat süreli ve 5 günde tamamlanacak olan model uçak yapımı kurslarının, Türk hava Kurumu (THK) İnönü Havacılık Eğitim Merkezi eğitmenlerinden Burakhan Danacı, Fatih Düzenci, Ferhat Güney tarafından verileceği bildirildi.

Türk Hava Kurumu Simav Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aydın Uzun, havacılığı sevdirmek amacıyla, öğretmenlere yönelik model uçak rehber öğretmenliği kursu düzenlediklerini belirtti. Uzun, “5 günde toplam 39 saat sürecek olan kurs sonunda öğretmenlerimize, model uçak rehber öğretmenlik sertifikası verilecek. Okullarda kurulacak olan havacılık kulüpleri ile model uçak yapımı çalışmaları yapılacak. Gelecek nesillere havacılığı sevdirmek için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Kaynak: Sabah

Model Uçak Yapımı İçin Rehber Öğretmen Yetiştirme Kursu YAPILAN YORUMLAR